Gabinet

    Nie wszyscy mają możliwość posiadania gabinetu we własnym domu lub mieszkaniu. Najczęściej spotyka się tego typu miejsce pracy tam, gdzie ktoś prowadzi swój domowy biznes albo tam, gdzie po prostu ma się naprawdę sporą ilość pokoi i w jakiś sposób trzeba je urządzić. Wtedy istnieje możliwość zagospodarowania miejsca właśnie na gabinet. W jaki sposób to zrobić? Najważniejsze zawsze były, są i będą dwie rzeczy: bardzo wygodne krzesło (najlepiej, wyprofilowane, tak żeby pracująca przy nim osoba nie nabawiła się skoliozy czy innych dolegliwości związanych z kręgosłupem) oraz biurko z dużą ilością szufladek. Dlaczego takie? Ponieważ dana osoba może mieć wtedy wszystko pod rękami, a w razie potrzeby – zawsze może zamknąć swoje notatki na klucz.

   Następną rzeczą, o której bezwzględnie pamiętać trzeba w przypadku gabinetu, jest odpowiednie oświetlenie. W miejscu pracy musi być widno. Najważniejsze jest światło dzienne, a więc biurko powinno znajdować się na wprost okna. Ponadto, kiedy zapada zmierzch, niezbędna staje się jasna lampa na biurko.

1 Komentarz

  1. Krzysiek /

    numer jeden to krzesło – najlepiej jakiś wygodny fotel obrotowy; numer dwa to duży monitor od komputera i wygodna klawiatura do pisania – jak dla mnie laptop odpada; numer trzy podstawka pod filiżankę z kawą bo inaczej biurko będzie cały czas ufajdane, co wygląda mało estetycznie, zwłaszcza gdy przyjmujemy interesantów:)